Menü Bezárás

Szent Iván-Napi Nyitott Kert

🌝

𝐏𝐞𝐳𝐬𝐠𝐨̋𝐤𝐨́𝐬𝐭𝐨𝐥𝐨́ a Katica Vendégházban a Szent Iván-Napi Nyitott Kert eseményünkön. Több borász teszi tiszteletét nálunk,

😉

és ha már eljönnek, hát elhozzák kedvenc buborékos tételeiket is:

🍾

Majoros & Pears Habzóbor 2019 – Majoros Birtok

🍾

Ne Habozz! – Basilicus

🍾

Furmint Brut 2019 – Myrtus Borbár és Vendégház

🍾

Tokaj Hárslevelű Brut Pezsgő 2019 – KERN-Bor & Pezsgőház

🍾

Gróf Degenfeld Tokaji Organikus Pezsgő Extra Brut 2019 – Gróf Degenfeld Szőlőbirtok és Kastélyszálló / Wine Estate & Castle Hotel

🍾

Tokaji Pezsgő Brut 2018 – TokajNobilis

🍾

2017 Tokaj Pezsgő brut – Tokaj Kikelet Pince & Ízműhely 𝐉𝐞𝐠𝐲: A program regisztrációhoz kötött, a résztvevők száma limitált.

𝐑𝐞𝐠𝐢𝐬𝐳𝐭𝐫𝐚́𝐜𝐢𝐨́: 𝐤𝐚𝐭𝐢𝐜𝐚@𝐯𝐞𝐧𝐝𝐞𝐠𝐡𝐚𝐳𝐭𝐚𝐫𝐜𝐚𝐥.𝐡𝐮

Június 15-ig: 8.000 Ft/fő, június 16-tól és a helyszínen: 9000 Ft/fő, mely tartalmazza 7-féle habzóbor- és pezsgőkóstolót, a Zempléni sajtmesterünk különleges falatkáiból összeállított tálat, és az esti dobos programokon való részvételt is.

𝐒𝐳𝐞𝐧𝐭 𝐈𝐯𝐚́𝐧-𝐍𝐚𝐩𝐢 𝐍𝐲𝐢𝐭𝐨𝐭𝐭 𝐊𝐞𝐫𝐭 Június 25-én egy napra megnyitjuk mindenki előtt vendégházunk kertjét, hogy együtt ünnepeljük meg a nyári napfordulót. Ugyan programokkal is készülünk, de szeretettel várjuk a környéken kirándulókat is egy pohár borra, vagy egy tál finom ételre, esetleg kávéra és sütire.

Szent Iván-Napi Nyitott Kert

Tarcal

Tarcal története összefonódott Tokajjal. Az államalapítás óta kisebb megszakításokkal Tarcal királyi birtok volt. 1096-ban Kálmán király tarcali birtokán tartott zsinaton a futárszolgálatra vonatkozó törvényt hoz.

1110-ben országgyűlést tartanak Tarcalon. 1398-ban Zsigmond király utasítja a leleszi konventet, hogy Debrői Miklós fia István mester királyi kincstartót iktassa be Tarcal birtokába. A 14. század végétől Tarcal a tokaji királyi uradalomhoz tartozott. 1440-ben Tarcal Hunyadi János birtokába került, majd halála után ismét királyi birtok lett. 1551-ben Tarcal elnyerte a mezőváros címet. 1561-ben zsinatot rendeztek Tarcalon, melyen Kopácsi István protestáns reformátor elnökölt. 1560-as években a mezővárost a török elpusztítja. 1593-ban egy törökellenes hadakozás megszervezésével foglalkozó tanácskozásra Tarcalra hívja össze Christoph Teuffenbach felső-magyarországi kapitány az érintetteket. 1596-ban II. Rudolf oltalomlevelet ad Tarcalnak. 1599-ben II. Rudolf elzálogosítja Tarcal mezővárosát a hadviselésre adott 80 ezer Ft kölcsönért. Az összeg nagyságát – azaz Tarcal értékét – abból is megítélhetjük, hogy 1587-ben Munkács uradalmának zálogösszege 73 ezer Ft volt.